Окупанти вивезли з України до РФ групу дітей, чиїх батьків росіяни вбили під час повномасштабної війни, - Денісова

Росіяни примусово вивезли з Донеччини й Луганщини до російського Владіміра групу підлітків, чиїх батьків убили окупанти під час повномасштабної війни проти України

Про це повідомила омбудсман Людмила Денісова.

Днями до одного з благодійного фонду російського міста Владімір з Донеччини та Луганщини привезли групу українських підлітків 14-15 років. Є інформація, що їхніх батьків убили росіяни під час війни проти України. Працівникам фонду заборонили розшукувати родичів дітей.

"Країна-окупант рф грубо порушує норми статті 49 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни, яка забороняє  здійснювати примусове переселення або депортацію осіб  з окупованої території та статті 38 Конвенції ООН про права дитини, якою встановлено обов’язок держав забезпечувати права дітей в умовах збройних конфліктів", - наголосила омбудсман.

Окупанти

Людмила Денісова просить СБУ, Товариство Червоного  Хреста України й Український національний центр розбудови миру сприяти у найшвидшому розшуку та поверненню дітей. Крім того, вона звертається до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення РФ в Україну врахувати ці факти порушень прав дитини.

Також читайте